كليات سنگ بابا قوري(سنگ سليماني)1395/02/22

 
 
به طو ركلي اوپال يا عقيق سليماني سنگي نيم شفاف با بازتابهاي قوس و قزحي در رنگهاي متعددي است، كه از اسيد سيليسيك و آب تشكيل مي شود و اغلب درزهاي آن از سنگ هاي آتشفشاني خلل و فرج دار پر شده است.اوپال همچون يخبندان سريعاً سرد مي شود. به طوريكه داراي ساختماني كريستالي نيست. محل هاي اصلي كشف اين سنگ كشورهاي جنوب استراليا، مكزيك، برزيل، جمهوري چك اسلواكي و مجارستان است.
 
 
تاثير بر بدن
 
سنگ اوپال براي معده، روده و ورم معده (گاستريت) بسيار مؤثر است. اين سنگ قلب و جريان خون را تقويت و نيرو مي بخشد. به علاوه مي توان براي سرطان خون از آن استفاده كرد;و در واقع گلبولهاي قرمز خون را زياد مي كند. اوپال سياه رنگ افسردگي را تسكين مي دهد، و نگراني هاي ناشي از ابهامات را از بين مي برد.
 
 
اثر بر روح و روان
 
اوپال سفيد رنگ واقعيت را آشكار مي كند. اين سنگ چشم هايمان را بر روي زندگي و افكار دروني باز مي كند و همچنين نيروهاي مثبت را در نيروهاي منفي ادغام مي كند و باعث تقويت صفتهاي خوب يا بد در ما مي شود. ايجاد شادي، روشنايي و شم قوي مي كند و همچنين نگراني و افسردگي ما را تسكين مي دهد و مانع سستي و رخوت مي شود.
 
نشان طالع بيني
 
سنگ هاي اوپال روشن مختص علائم ماهي و سرطان است، در صورتي كه اوپال تيره به نشانه هاي قوس، دلو، عقرب اختصاص دارد و نيز اوپال آتشي بنابر سنت هندوئي متعلق به برجهاي حمل است.
 
طبقه چاكرا
 
اوپال براي چاكراي انتهاي سر استفاده مي شود.
 
خصوصيات
 
اين سنگ به "طلسم خوشبختي" معروف است;و هيچگاه "سنگ اميد" خوانده نمي شود. بخاطر هفت آهنگ و هفت رنگش براي هنرپيشگان و موسيقي دان ها بسيار مناسب است. گفته شده كه اوپال براي مالكين اين سنگ كه سريعاً گمراه مي شوند مناسب نيست. همچنين داراي ارزش بسياري در دادن نيروي حيات دوباره به تعداد زيادي از مردم است.
 
 
فروش و نگهداري
 
توصيه مي شود اوپال با سنگ هاي ديگر برخورد يا حمل نشود، زيرا خود به تنهايي بسيار سودمند است. اين سنگ بسيار حساس است و از عطر، لوازم آرايش و ديگر محصولات در همين زمينه بسيار نفرت دارد. سفارش مي شود كه اغلب اوقات اوپال را در آب فرو ببريد تا درخشش رنگي خود را از دست بدهد و به هيچ عنوان از نور خورشيد به مدت طولاني براي شارژ آن استفاده نكنيد
 


مطالب مشابه

ارسال نظر

 
 


نظرات
دسته بندی مقالات : باباقوری و عقیق سلیمانی

آخرین مطالب